Różnice między rzutnikiem a projektorem

projektor

Choć rzutniki często nazywa się projektorami, w praktyce to dwa inne urządzenia. Jakie są pomiędzy nimi różnice? O czym warto pamiętać, wybierając rzutnik czy projektor i na co należy zwracać szczególną uwagę?

Rzutnik a projektor

Zarówno projektor, jak i rzutnik mają za zadanie prezentować obraz na ścianie lub ekranie projekcyjnym. Podstawowa różnica pomiędzy tymi urządzeniami tkwi w budowie oraz zastosowanych rozwiązaniach technicznych. To właśnie one przekładają się na możliwości oraz zastosowanie obu sprzętów. Rzutnik to urządzenie, które jedynie „rzuca” nieruchomy obraz w zwiększonym formacie na ekran lub ścianę. Co za tym idzie, pozwala on jedynie na wyświetlanie zdjęć i grafik. Natomiast nowoczesny projektory do sal konferencyjnych i innych miejsc umożliwiają wyświetlenie nie tylko statycznego obrazu - z ich użyciem da się także odtworzyć filmy. Zupełnie inne jest również źródło rzutowanego obrazu oraz sposób działania urządzenia. Można powiedzieć, że rzutnik na chwilę obecną jest już uznawany za relikt przeszłości i retro gadżet, choć bez wątpienia znajdą się zwolennicy takiego tradycyjnego sprzętu.

Czym się kierować przy wyborze rzutnika lub projektora?

Niezależnie od tego, czy wybierasz projektor do sali konferencyjnej, czy na użytek własny, warto postawić na urządzenie doskonałej jakości. Najnowocześniejsze technologie pozwalają na odtwarzanie obrazów statycznych i ruchomych w doskonałej rozdzielczości. Na rzutnikach i projektorach nie warto oszczędzać, zwłaszcza jeśli mają być one przeznaczone do użytku biznesowego. Doskonały obraz w trakcie szkoleń, spotkań biznesowych, konferencji czy innych istotnych wydarzeń świadczy o profesjonalizmie. Godne polecenia są zwłaszcza projektory od sprawdzonych producentów, którzy cieszą się nienaganną opinią w branży.

Wróć do bloga